2015 m. kovo 12 d., ketvirtadienis

Stogo mediena

Atkeliavo stogo mediena. Gana greitai, po užsakymo praėjo vos savaitė. Jau užsakant lentpjūvės "vadybininkas" tikino, kad tam tikrų matmenų mediena jau yra - mat einama ir turi "zagatofkių". Buvau susiskaičiavęs kiek ir kokių matmenų man reikia.

Buvo kilęs klausimas, kokių išmatavimų grebėstus rinktis. Sakoma, kad kuo danga lengvesnė tuo platesnius grebėstus reikia rinktis. Mano planuojama - šiferis. Pažįstamas statybininkas patarė rintis 3x10, sako lengviau pataikyt sukant šiferį su jau paruoštomis skylėmis.

Užsakant medieną, kad galima rinktis 6 ir 4,8 m ilgio, ilgesnių tektų palaukt ir būtų brangiau. Bet man tokio ilgio tinka. Nuvažiavus užsakyt - kalba kitaip, teko imti visus 6 metrų. Dėl derybų - mykia, atseit čia reikia su savininku šnekėt, o jo nėra. Derinau, kad atvežtų už tą pačią kainą - nors "verkė", kad čia daug ir ko gero reiks du reisus daryt, kad sumokėčiau bent už vieną vežimą 30 EUR.


Po savaitės - skambina, kad jau gali atvežt. Kalba pats savininkas. Sako, jog atveš su fiskaru, vienu kartu, bet teks sumokėt 50 EUR. Supykau, kad pradėjo mano  sąlygas keist. Pokalbis užtruko, bet finale kaina nuo 560 iki 540 lt nukrito ir atvežimas į tą pačią sumą.


Mediena "tipo" orasausė, bet matosi kitos gegnės nesenai pjautos. Jau keliant jaučiasi kur sausesnė ir kur šlapia. Iki stogo dengimo išdžius, svarbu tik nesukraipytų. Nutariau ilgai nelaukt, nutept impregnantu bent viena eile. Impregnavau Boramon C30, pirkau per akciją Ermitaže. Tikėjausi greitesnio darbo, bet tas tepimas, vartymas ir dėliojimas ilgas procesas.


Kad ir kaip nebūtų keista, paskutinėje eilėje viduryje štabelio radau pakištą "kiaulę" :) Ši gegnė iš vienos pusės sveika - iškarto nepastebėjau, bet kitoje matosi "brokas". Gerai, kad medienos užsakiau su atsarga.


4 valandų darbas - vienas žalias štabelis. Paskaičiavau, kad visos medienos padengmo plotas vos ne 6 arai. Skamba įspūdingai, norint tokį plotą nutept 2-3 kartus :) Ko gero kitą kart, vertėtų pagalvot jau apie impregnuotos medienos pirkimą.7 komentarai:

 1. Vienas nuobodesnių darbų namo statybose :) būtinai uždenkite medieną, ne tik nuo kritulių, bet ir nuo per greito džiuvimo apsaugosite.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mačiau aš kaip tą medieną "impregnuoja" jeigu be sertifikato ir ne vakuuminiu budum, tai geriau jau pačiam impregnuoti o tai ten tik nutepa "zelionka" vieną kartą kad spalva būtų ir parduoda kaip impregnuotą. Neparašėt iš kur pirkot.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pirkau čia. Nors nesu 100 proc. patenkintas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Paantrinsiu "Ik namai" medieną būtinai slėpkit nuo saulės ir kuo greičiau tuo geriau. Priešingu atveju labai išsikraipys.

  AtsakytiPanaikinti
 5. nesuprantu kam reikia stogo mediena gadinti su chemija, kuria po to namuose reikes kvepuoti...to pavirsinio ale impregnavimo nauda labai jau abejotina, stogo danga uzsides ir nieko gi tom gegnem nenutiks...

  AtsakytiPanaikinti
 6. @niuniauskas Dėja impregnavimas būtinas dalykas. Tačiau kokia bebūtų tiesa medis lentpjuvėse impregnuojamas paliekant mediena voniose keletai valandoms - tai nėra giluminis impregnavimas (tačiau blogiau nuo to nebus). Giluminis medienos impregnavimas vyksta slėgio voniose. Bet pakankamai brangia technologija Lietuvos lentpjuvės nesinaudoja.
  @gnamai Šeimininkui beabejo patarsiu jokiu budu nenaudoti tokios medienos ir reikalauti ją pakeisti :) Nes dedant kokią sunkią stogo dangą, pavyzdžiui čerpes, atskiras stogo mazgas gali neišlaikyti pastovios nešančiosios apkrovos ir lužti. Jeigu gegnė jau sumontuota, patarčiau sutvirtinti strypais ir papildoma mediena :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Brokuotas gegnes ant stogo nedėjau :) Tokią medieną teko panaudoti ne pagal paskirtį: pvz. laikiniems statybiniams laiptams :)

   Panaikinti