2016 m. sausio 17 d., sekmadienis

Mūras: 2 aukštas

Po perdangos sekė antro aukšto mūras. Buvo sukelti blokeliai į namo vidurį, kad netrukdytų kelti išorinių sienų. Blokelių buvo sukelta nemažai, kad kranui nereikėtų važiuoti antrą kartą. Mano mintis, jog jei truks blokelių mūrininkai užsikels juos rankomis, jiems nelabai patiko :)


Kylant sienoms blokeliai tirpo
Kaip ir mūrijant pirmą aukštą, mūras greitai einasi iki tokio aukščio, kai jau reikia pastolių.


Kaip ir pirmo aukšto, taip ir antro aukšto mūras buvo armuojamas kas 3 eilė su 4mm armavimo tinklu.


Pietryčių pusė
Pietinė pusė
Pietvakarių pusėVentiliaciniai kaminai buvo įrengti tam skirtų blokelių pagalba. Tokius blokelius naudojome dviejose vietose, ties virtuve - gartraukiui, bei ties 1 ir 2 aukšto vonia (suprojektuotos viena virš kitos).Mūro mišiniui kelti murininkai susikonstravo štai tokį baslį, kurio gale keltuvas - skritulys su virve ir kabliu.


Tuo pačiu buvo išlieta laptinės aikštelė, bei užtaisyti likusieji tarpai tarp perdangų.Pasiekus 11 blokelių aukštį buvo liejamas žiedas. Pradžioje kažkaip atrodė, jog žiedas gausis kartu su 2 aukšto sąramomis ir bus galima išlieti jas kartu, bet pagal aukščius gavosi, jog virš sąramų dar dėjosi 1 eilė blokelių. Kitu atveju viename namo šone gautųsi žemesnės lubos, ko nesinorėjo. 
Išliejus žiedą, toliau bus dedama medinė perdanga. Taigi mūras trumpam sustoja. Kadangi stogas vienšlaitis, sudėjus perdangą, toliau bus keliamas vienas namo šonas. Gauta "šaltoji" palėpė bus naudojama visokio gėrio sandėliavimui.
Kartu su antro aukšto žiedu buvo išlieta ir laptinės sąrama, kuri gavosi 25 cm pločio bei 30 cm aukščio, armuota d18 armatūra. 
 

Kylant antro aukšto mūrui, mūrininkų buvau užklaustas, "ka darysim su pertvarom"? Taigi nuspręsta kartu išmūrinti ir jas. Taigi su kitu blokelių papildymu atvažiavo ir 10 cm storių pertvariniai keraminiai blokeliai BP 10+D2. Kodėl pasirinkau juos? Kadangi jie yra:
 • manau, geras kokybės ir kainos santykis
 • jie iš tos pačio vietos ir atvažiuos kartu su išoriniais blokeliais vienu reisu
 • nėra sunkūs (nors kuo tankesni, tuo garso izoliacija geresnė)
 • iš tos pačios medžiagos kaip ir išorinės sienos
 • blokelių aukščiai tokie patys, todėl tiks prie paliktų išorinėse sienose pertvaros surišti armavimo tinklelio galų
Kaip visiems žinoma, pertvaroms 1 aukšte reikalingi pamatukai. Kol aš galvojau, kaip juos įrengti, mūrininkams netrukdė pertvaras mūrinti 2 aukšte. O ir sudėjus medinę perdangą, anot jų: "mūrinat pertvaras tektų daužyti galvą į gegnes".

7 komentarai:

 1. Smagiai judat, kiek suspėjot įsirengti 2015 metais, "po stogu palindot? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dar rudenį užsidėjome stogą. Vejuosi įrašais :)

   Panaikinti
 2. kaip tvirtinsi garažo stogo gegnes sienoje? pas mane irgi du vienšlaičiai stogai, tai žemesnio stogo gegnes guldė sienoje ant g/b žiedo ir paskui pratesė mūro darbus toliau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nu yra 2 variantai:
   1. dėti galus ant žiedo ir apmūrinti (kaip darėte jūs)
   2. prie sienos prisukti murlotą ir dėti ant jo. Pasirinkom šitą variantą, nes taip buvo pavaizduota brežiniuose. Tam reikalui kas metrą išliejome betonines balvankes (nes blokelis šoną veržiant nėra stiprus), kurias grežėme kiaurai ir priveržėme ilgasriegiais. Be to tas murlotas dedasi galais ant sienų. Kadangi viso garazas ~10 metrų viduje yra murloto sujungimas. Ties ta vieta manau reiktų dar kažkaip sutvirtint.

   Panaikinti
 3. kiek daug pastatyta jau,man tik daris pamatus,kokia kaina dabar eina muro darbu gal galit parasyt kad galeciau orentuotis,pasiule uz 45e

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaune skaičiavo už kvadratus, 6-7 e/m2. Jūsų kaina už kūbą. Keramika 20cm blokelis, 1m3 yra ~5,33m2. Matematika paprasta, jei kaina 7 eur, tai 5,33x7 = 37.31 eur/m3.

   Panaikinti