2016 m. vasario 16 d., antradienis

2a perdanga ir mūro pabaigtuvės

Kad mūrininkai baigtų mūrinti frontonus (stogas vienšlaitis), reikėjo sudėti medinę perdangą (pagal projektą, perdanga bus šildoma, o virš jos bus šalta palėpė). Todėl su stogininkais sutariau, kad jie padarys "apkatkę", tai yra sudės medinę perdangą, kad galečiau paleisti mūrininkus, o po to vėl sugriš uždėti stogą.
Tokiu atveju mūrininkams bus patogu mūrinti, turės tvirtą pagrindą po kojomis, o ir 3-jų aukštų pastolių nereikės.

Kadangi stogas vienšlaitis, tai dedant perdangą, vienos pusės medinės sijos užpjautos dedasi ant murloto, o kitoje pusėje tiesiai ant žiedo, kur bus apmūrintos. Toje vietoje sijų galai apsukami ruberiodu ir pritvirtinami prie žiedo kampais gręžiant į betoną.

Pradžioje prie žiedo sijos buvo tvirtinamos tik iš vienos pusės. Stogininkai argumentavo, kad vistiek apsimūrins, bet ir plika akimi matosi, kad tokiu atveju 20 cm pločio sija lyg nelygiai stovi, nori virsti, tad buvo paprašyti tvirtinti iš abieju pusių. Pritvirtinus - stovint kantu stovi stabiliai, nei krust.
Kadangi namo plotis 10-11 m, 6 metrų gegnės buvo jungiamos ties vidine nešančiąja siena persidengiant.Ant murloto dedamos sijos buvo užpjautos. Todėl sija remiasi tiek ant murloto tiek ant pačio žiedo. Sijos prie murloto iš sonų buvo tvirtinamos kampais, o iš viršaus viniais. Vėlgi stogininkai siją virtina kampu tik iš vieno šono, ir vėlgi buvo paraginti tai daryti iš abieju pusių.


 


Ant vidinės nešančiosios sienos remdami sujungtas sijas pamiršo padėti hidroizoliaciją (naudojom ruberiodą). Teko paraginti tai padaryti.

Sujungimuose raginau naudoti ilgasriegius suveržiant iš abiejų pusių
Stogo meistrai sijų sujungimuose naudoja 8mm storio medvarščius, vėlgi raginau naudoti d12 ilgasriegius suveržiant iš abieju pusių.


Kampus tvirtino rievėtomis cinkuotomis vinimis. Medvarščius naudojo tik "pasigauti" detalę tinkamai vietai. Vinių ilgis yra toks pat kaip gegnės storis, kad neišlystų kitoje pusėje, nes tada iš kitos pusės dedant kampą trukdo išlidę galai. Vinys berods 4,2 x 50 mm. Kiek pastebėjau, į kampą kalami 8 vinys.
Kampai tvirtinami rifliuotais vinimis
 

Murloto sujungimas
Sudėjus sijas jos tarpusavyje surišamos intarpais taip sijos nesivarto, nesiraito, tampa viena stabilia plokštuma.


Perdanga sudėjo per 1,5 nepilnos dienos, neskubėdami parūkydami. Per tą laiką mūrininkai baigė 1a pertvaras ir atostogavo. Vėliau ėmėsi frontonų.


Mūrininkai darbui ant perdangos iš palečių buvo pasidarytę "takelį".  Kai jie vaikšto su 2 betono pilnais kibirais, nejauku daros. Pastebėjau, kad rokų blokelius atveža su tokiais prastai padėklais, kad jų už dyką niekas neimtų. Sulužę, supuvę iš visiškų atliekų.
Palečių "takelis"

Ruošiamasi žiedui

Ventiliacinis kaminas perkertantis viršutinį žiedą
Frontonai saulėlydžio fone
 
Pabaigai. Dirbę stogininkai nestokojo kūrybos bei humoro. Štai kaip atrodo jų paserviruotas pietų stalas. Pamatęs šį romantišką vaizdelį vos neprapliupau juoktis balsu, o jie aplink vaikšto tikie rimti :D


1 komentaras: